Куток сталевий

Вироблюваний гнутий кутик за формою класифікується на групи:

  • Рівнополичний гнутий кутик;
  • Нерівнополичний гнутий кутик

Вихідною заготівлею для виробництва гнутого кутика служить попередньо нарізаний штрипс, який в процесі виробництва профілюється за формою кута, що і відрізняє гнутий кутик від гарячекатаного кута, який виготовляється методом гарячої прокатки.

Гнутий і гарячекатаний кути мають різну масу при однакових геометричних розмірах.

Також, гнуті кутики мають закруглений зовнішній кут на відміну від гарячекатаного кутика, у якого зовнішній кут завжди гострий.

Гнутий кутик виготовляється більш легким по вазі, має більш точні розміри і широкий діапазон товщин, полиць і стінок.

agnle2i

Виготовимо з індивідуальним розміром полиці, товщиною, і потрібної довжини.

Ви отримаєте, оптимальні розміри і потрібні характеристики при мінімальних витратах.

Сьогодні складно уявити сферу будівництва без використання сталевих куточків. Вони використовуються при зведенні будинків від невеликих двоповерхових до величезних хмарочосів. При зведенні мостів або перекриттів, які повинні бути максимально надійними, так само використовується цей матеріал. Але не тільки в будівництві, куточки так само застосовують при створенні залізничних вагонів. Докладно про функції та видах куточків в нашій статті.

Способи виготовлення сталевих куточків

В основному виробники дотримуються одних і тих же параметрів при виробництві металевих куточків. Це дозволяє переговорів між замовником і виробником проходити максимально ефективно і швидко, завдяки легкості і точності розрахунків, на етапі планування будівельних робіт.

Найчастіше матеріал з якого виготовляється Г-подібний профіль – це вуглецева сталь, вона більш бюджетна, але в той же час виконує всі функції, які на неї покладають. Іноді використовують більш дорогу і рідкісну конструкційну сталь.

В цілому існує два способи виготовлення куточка:

  • Гарячекатаний спосіб – проводиться за рахунок того, що злиток металу пропускається через крутяться циліндри, які пресують метал в результаті чого він потрапив набуває необхідну форму. Зовні у нього немає радіусу, а всередині радіус несе завдання додаткового ребра жорсткості.
  • холоднокатаний спосіб – здійснюється з заготовок. Металеві смужки згинаються під потрібними кутами на спеціальних верстатах або під пресами, але без застосування високих температур. На відміну від першого способу, на готових елементах немає характерних окалин, але при цьому куточки виходять більш дорогими. У зв’язку з цим їх найчастіше використовують при обробці приміщень і практично не використовують при зведенні конструкцій.

Різновиди сталевих куточків

Виділяють два типи куточків: рівнополочні – це вироби мають боку, межі яких симетричні, однакові з обох сторін і з різними полками – відповідно мають різні по ширині грані.

Крім вуглецевої сталі при виготовленні обох типів виробів використовують сталь більш високої міцності, леговані сталі, різні сплави, що підвищують жароміцність і більш стійкі до корозії.

Можна класифікувати куточки за принципом мірні – немірних. Мірні куточки все заздалегідь однієї певної довжини, їх не потрібно виміряти при покупці і продають їх не метрами, а кілограмами.

Застосування

Сталевий куточок використовується взагалі майже всюди. Це не дивно, тому що форма його продумана до дрібниць, вони легко зварюються між собою, дуже міцні, витримують величезні навантаження. Найчастіше виріб металопрокату виконує функцію несучих конструкцій або є одним з її елементів. Вони зручні при спорудженні віконних і дверних прорізів. З полками куточків виходять чудові гнуті конструкції типу арок. Вироби маленьких розмірів йдуть на виробництво меблів, її каркасів, або зрізів стільниць. Куточки застосовуються навіть в декоративних цілях під час ремонтів. Крім будівництва сталевий профіль використовують на виробництві габаритної техніки, автомобілів, залізничних вагонів і іншого. Так само використовується при прокладці електрики як основа для проводів і апаратури.

Не обійтися без куточків на прибудинковій території приватного будинку: каркас для паркану з сітки, теплиці, альтанки, столів, лавок, навісів, хвірток і воріт.

При виготовленні сходів куточки знадобляться практично на кожному етапі, виготовити перила, зміцнити рами сходинок, зробити опори для ганку.

На виробництві, так і для звичайного побуту (наприклад, для комор і гаражів) виготовляють шафи, стелажі, верстаки з сталевих куточків.

Як вибрати сталеві куточки

Якщо вам потрібно працювати з куточками маленьких розмірів, для вас дуже важлива точність, вам потрібно вибирати виріб з маркуванням «А». Якщо куточки необхідні для будівельних робіт великих розмірів – точність вже не має такого значення і підійде матеріал з літерою «В».

Якщо вам необхідна дуже висока міцність, не підійде холоднокатаний куточок, віддайте перевагу гарячекатаного його міцність набагато вище. Так само майте на увазі, що рівносторонній куточки міцніше різнобічних. Матеріал з якого виготовлені куточки так само має значення. Куточки зі звичайної стали заощадять вам бюджет, а низколегированная сталь гарантує надійність конструкцій.

    Зробити запит