Які труби використовувати для опалення
Будівництво будинку або дачі – це створення затишного гніздечка для себе та своєї сім’ї. Крім будівництва якісних стін та якісного даху необхідно забезпечити свій будинок затишком, теплом та прохолодою. Важливими етапами є система вентиляції, кондиціювання та опалення приміщення. Як кровоносним судинам у живому організмі, і у системі опалення будинку чи іншого приміщення приділяється трубам.
Давайте розглянемо нижче, яку продукцію для цього можна використовувати. Призначення труб у системі опалення зрозуміле – вони повинні теплу або гарячу воду від елементів нагрівання доставляти до радіаторів опалення. Якими властивостями повинні мати труби для виконання цієї функції?
- Вони повинні служити довгий час
- Мати високу теплопровідність та тепловіддачу весь період транспортування теплої або гарячої води
- Не шуміти під час виконання своєї роботи, тому що це не дуже добре позначається на нервовій системі
- Звичайно ж не псувати естетичний вигляд внутрішнього оздоблення приміщень
То що ми маємо враховувати під час вибору труб для опалювальної системи?
То що ми маємо враховувати під час вибору труб для опалювальної системи? Першочергове завдання – це, звичайно, здатність витримувати тиск і температуру нагріваючої рідини.
Для індивідуального опалення тиск зазвичай не перевищує 4 атмосфери, а при використанні в централізованому опаленні тиск може досягатися до 18 атмосфер.
Сталеві труби в системі опалення можуть використовуватися як безшовні, так і електрозварні (звані водогазопровідні), які мають поздовжній зварний шов. Сталеві труби мають високу зносостійкість, тому їм не страшні механічні пошкодження, це і призводить до довговічності даної системи. До мінусів можна віднести невисоку корозійну стійкість, а також велику вагу. Так, звичайно, знадобиться зварювальний апарат, але завдяки своїм механічним властивостям безшовні труби забезпечать довговічність, вони не бояться гідроударів, стрибків тиску в системі і різниці температур.
Основна особливість сталевих безшовних та електрозварних труб якщо порівнювати з поліпропіленовими – це відсутність доступу кисню, який є ворогом усіх опалювальних систем, їх температурним навантаженням.
Як вибрати діаметр труб?
Спочатку потрібно вивчити всю систему опалення. Глибока хибна думка, що при великому діаметрі труби тепла буде більше. Діаметр труби впливає на тиск у системі і чим більше діаметр – тим менший тиск.
При маленькому діаметрі швидкість води дуже висока і це створює додатковий шум, тому необхідно вибрати діаметр, який забезпечуватиме швидкість руху води близько 0,2 м/с.
При використанні одного опалювального радіатора на 10 квадратних метрів житлового приміщення, середнє значення теплової енергії близько 120 на один квадратний метр. У наведеній нижче таблиці можна подивитися умовні значення внутрішніх діаметрів труб, який необхідно враховувати при розрахунку системи опалення.
Наприкінці цієї статті зазначимо, що будівництво чи ремонт свого будинку дуже відповідальна процедура і з усією серйозністю необхідно поставитися до цього на всіх етапах будівництва.