Застосування сталевих безшовних труб для виготовлення втулок

Останнім часом все частіше і частіше наші клієнти почали вдаватися до безшовних сталевих труб при виготовленні втулок на невідповідальні деталі. У цій статті не йдеться про втулки з кольорових сплавів, такі як бронзові втулки, латунні, мідні. Але, якщо необхідні звичайні сталеві втулки – то безшовні труби саме для цього. Можна використовувати як холоднодеформовані, так і гарячекатані труби. У них великий різновид діаметрів та товщин стінок. Згідно з ГОСТами 8734, 8732 забезпечується овальність труб необхідна для виготовлення втулок з мінімальними витратами. В основному використовують сталь 20 та сталь 45.

Це набагато вигідніше, ніж робити виливок або виточувати втулку зі сталевого кола, навіть якщо необхідна невелика кількість – завжди можна купити від одного метра і навіть менше. Завдяки тому, що самі собою труби йдуть методом гарячої прокатки – макроструктура у них набагато більш підходяща для втулок, ніж лита заготовка.

Безшовні труби також прийдуть на допомогу, якщо необхідний розмір втулок не випускається на серійному виробництві. Тоді маючи навіть найпростіше необхідне токарне обладнання можна виготовити втулку необхідного собі розміру, або зробити цю роботу за, що спричинить великих матеріальних витрат. Набагато простіше вставити трубу в токарний верстат і довести різцем до потрібного розміру. Також зовні та всередині можна нарізати різьблення, зробити анкерну і т.д.

Звичайно, ця клопітка справа невигідна, якщо необхідна одна невелика втулка, яка вільно є у вільному продажу, але якщо ви не можете знайти такі втулки – тоді цей метод виявиться для вас порятунком!